Dantų Protezavimas

 

Protezavimas – trūkstamo veno danties ar dantų eilės defektų atsatymas.

Du ar trys trūkstami dantys gali nepasirodyti rimta problema. Visgi, tai sukelia didesnį krūvį dantims šalia tuščios vietos, likusieji dantys linksta į tuščią tarpą, blogėja sąkadis, bei sutrinka normali smilkininio apatinio žandikaulio sąnario, kramtymo funkcija. Blogėja veido estetika.

Protezavimas yra sudėtingas procesas, kartais reikalaujantis įvairių specialistų komandinio darbo. Reilakinga gera diagnostika, protezuojami dantys turi būti sveiki, dantų šaknys sugydytos, turi būti sveikos , neturinčios uždegimo dantenos .

Yra neišimami ir išimami dantų protezai.

Neišimami protezai:

Laminatės. Tai porceliano plokštelės, naudojamos priekiniams dantims atkurti. Jos plonos, atrodo labai natūraliai, yra tvirtos ir ilgaamžės.

Vainikėliai. Jei dantis smarkiai pažeistas ėduonies ir buvo plombuotas kelis kartus, ar dantis susilpnėjęs dėl šaknų kanalų gydymo, naudojamas protezavimas vainikėliais. Vainikėlis sustiprina pažeistą dantį apgaubdamas jį ir pagerina jo išvaizdą, bei funkciją. Jei danties visai nėra ir jis pakeistas implantu, vainikėlis prisukamas prie implanto.

Tilteliai. Vieną ar kelis trūkstamus dantis galima pakeisti tilteliu. Tiltelis tvirtinamas prie dantų, esančių šalia trūkstamo danties arba prisukamas prie įsriegtų implantų.

Vainikėliai ir tiltai gaminami iš metalo keramikos ar bemetalės keramikos. Bemetalės keramikos protezai yra labiau estetiški, atrodo natūraliai, yra ilgaamžiai.

Visos medžiagos, naudojamos protezų gamyboje yra biosuderinamos, nekenksmingos organizmui.

Išimami protezai:

Netekus visų dantų, naudojami pilni išimami protezai (plokštelės).  Dažnai išimami dantų protezai sukelia nemažai diskomforto ir papildomų rūpesčių.Šiuolaikinėje odontologijoje pilnai atstatyti kramtymo funkciją, netekus visų dantų, galima panaudojant sistemą All-on4 ( visi ant 4) arba All-on6 (visi ant 6), kuomet visas dantų lankas tvirtinamas ant 4 arba 6 implantų.

Daliniai išimami protezai naudojami atsatyki kelių netektų dantų defektus. Tai gali būti dalinės plokštelės arba lanko atraminiai protezai. Lanko atraminiai proetezai gaminami liejimo būdu ir tvirtinasi prie dantų kabliukų ar užraktų pagalba, jie yra tikslesni, patogesni ir satbilesni funkcijos metu nei dalinės plokštelės.

Pirmiausia reikia laiko, kol priprasite prie išimamų dantų protezų. Be to, burnoje nuolat vyksta audinių adaptacija, o dėl jos protezai gali tapti mažiau tinkami. Protezų tinkamumas yra tikrinamas reguliariai lankantis pas odontologą, o esant reikalui protezus galima koreguoti.

Gera burnos higiena visada padeda dantų protezams tarnauti ilgiau.

Paslaugų kainas galite peržiūrėti mūsų kainyne