Dantų priežiūra po Implantacijos

 

Gera burnos higiena turi labai didelę reikšmę jūsų implantų priežiūrai. Reikia labai daug stengtis, kad kasdien būtų pašalinta kuo daugiau apnašų ir bakterijų. Tai reiškia, kad be reguliarių apsilankymų pas odontologą, jūs turite tinkamai valytis dantis, reguliariai naudoti tarpdančių siūlą, ir valyti tarpus tarp dantų naudojant tarpdančių šepetėlį.

Dėl netinkamos burnos higienos galima netekti implantų. Jei burnos higiena nepakankamai gera, ant implantų paviršiaus dauginasi bakterijos ir pasiekus kritinį lygį gali kilti dantenų uždegimas, vadinamas gingivitu. Jei jis neišgydomas, aplink implantą gali imti nykti kaulas, o tai sukels periimplantitą.

Periimplantitą (uždegimą ir kaulo nykima apie implantą) galima prilyginti periodontitui. Abi šias ligas sukelia panašios bakterijos. Todėl negydomas periodontitas gali padidinti implanto atmetimo riziką. Periimplantitas, kaip ir periodontitas, gali sukelti žandikaulio kauko sunykimą. Dėl to implantas nebesilaiko taip stipriai ir pradeda klibėti. Periimplantitas netgi yra dažniausia implantų praradimo priežastis.

Svarbu kasdien pašalinti kuo daugiau apnašų pasitelkiant efektyvų dantų valymą ir tarpdančių valymą siūlu. Dažnai iškart po chirurginiu būdu įsriegto implanto žaizda būna jautri, todėl gali būti, kad toje vietoje negalėsite naudoti dantų šepetėlio. Naudodami antibakterinį burnos skalavimo skystį galite užkirsti kelią apnašų kaupimuisi. Praėjus dienai ar dviem po implantacijos , galite naudoti specialų, labai minkštą dantų šepetėlį ir išvalyti tą vietą. Kai dantų protezas pritvirtinamas reikia pradėti valyti tiek apie dantis, tiek apie implantus. Valymui naudokite antibakterinę dantų pastą, kuri ir dienos bėgyje naikins apnašose esančias bakterijas.Du kartus per dieną naudokite ypatingai minkštą dantų šepetėlį esantiems dantims ir implantams išvalyti. Jei pacientas naudoja ultragarso ar elektroninį dantų šepetėlį, reikia palaukti nuo vienos iki dviejų savaičių po implantacijos , kad pilnai sugytų žaizda ir tik tada vėl pradėti naudotis elektriniu šepetėliu.

Tarpdančių valymas siūlu ar tarpdančių šepetėliu yra labai svarbus žingsnis stengiantis pašalinti kaip įmanoma daugiau apnašų nuo dantų ir iš vietų, supančių implantą. Tarpdančius galima valyti siūlu bet kuriuo implantavimo proceso metu. Taip jūsų dantenos tampa sveikesnės ir tarpuose tarp dantų sumažėja apnašų . Taip pat svarbu yra valyti tarpdančius šepetėliu, kadangi įprastas dantų šepetėlis tarpdančių nepasiekia. Labai svarbu išvalyti tarpus iš abiejų implanto pusių.

Tik gydytojas odontologas gali nustatyti periimplantitą, todėl norint užtikrinti sveiką būklę aplink jūsų dantų implantus būtina reguliariai jį tikrinti ir valyti.