Dantų implantai ir implantacija

 

Dantų implantai yra populiarus ir efektyvus būdas pakeisti trūkstamus dantis. Implantai yra sukurti taip, kad neišsiskirtų iš kitų jūsų dantų. Jie yra puikus ilgalaikis pasirinkimas norint atkurti jūsų šypseną.

Dantų implantas – tai sraigtas, kuris įsriegiamas į kaulą ir pakeičia tikrąją danties šaknį.

Dantų implantai yra gaminami iš titano ir kitų medžiagų, kurios yra suderinamos su žmogaus organizmu. Pagrindinis dantų implantų pranašumas lyginant su kitais prarastų dantų atstatymo būdais yra tas, kad implantas tiesiogiai susijungia su žandikaulio kaulu, įvyksta osteointegracija.

Praradus dantį, ypač galinį, jums gali atrodyti, kad nėra reikalo jo pakeisti, nes niekas nemato kad jo nėra, o jūs turite pakankamai kitų dantų. Praradus dantį, jį supantis alveolinis kaulas, kuris palaiko dantį pradeda tirpti, nykti, nes šaknis nebestimuliuoja ir nestabilizuoja kaulo. Neskaitant žalos dantį supančioms vietoms, danties praradimas taip pat paveikia ir likusius dantis, jie pradeda krypti į prarasto danties vietą, priešingo žandikaulio dantis, neturėdamas atramos išilgėja, o tai sukelia estetinių ir sąkandžio problemų. Netekus danties neigiamai paveikiamos tokios veido struktūros kaip žandikaulis, raumenys, žandikaulio sąnariai ir net oda, nes žmonių, kurie prarado didžiąją dalį dantų skruostai bei lūpos įkrinta, tokie žmonės atrodo daug senesni, nei yra iš tiesų. Jei žmogus netenka keleto dantų, neretai jis kenčia nuo prastos mitybos.

Kai atraminis alveolinis kaulas sunyksta, jo nebelieka visam laikui, todėl neretai prieš implantaciją reikalinga atkurti kaulą, atlikti kaulo augumentaciją tam, kad šis susijungtų su implantu ir palaikytų implantą. Esant nepakankamam kaulo aukščiui viršutiniame žandikaulyje neretai tenka atlikti sinuso kėlimo operciją.

Įprastai yra trys implanto įsodinimo etapai:

  • Pirmiausia, odontologas chirurginiu būdu įsriegia implantą į žandikaulio kaulą. Naudojama vietinė nejautra, pacientas nejaučia jokio skausmo.
  • Vėliau implantas suauga su kaulu. Šis procesas vadinamas oseointegracija. Implantą tokį stiprų padaro tai, kad kaulas išties auga aplink jį ir laiko vietoje. Oseointegracijos procesas reiškia „susijungimą su kaulu“ ir užima laiko. Osteointegracija trunka apie 4-6 mėnesius.
  • Paskutinis etapas – protezavimas. Vainikėlis ar tiltinis protezas pritvirtinamas prie implanto. Šie protezai pritaikomi pagal reikiamą dantų dydį, formą, spalvą, ir sukuriami taip, kad neišsiskirtų iš kitų dantų.

Dauguma pacientų pastebi, kad dantų implantas yra saugus, stabilus ir geras jų pačių danties pakaitalas.

Paslaugų kainas galite peržiūrėti mūsų kainyne